Subscribe Twitter Facebook

2 Ocak 2011 Pazar

Ahşap boyamada, düz zemine büyük peçete nasıl yapıştırılır? Video


http://postandosobreartes.blogspot.com dan alıntıdır.

Büyük peçeteyi yapıştırırken bir çok kişi, kırışmasından yada peçetenin sünmesinden şikayet ediyor.

Şimdi size vereceğim blog adresine göz atmanızı istiyorum. Düz bir zemine büyük peçete nasıl yapıştırılır, videolu anlatılmış.

Ben büyük peçeteyide üstten yapıştırıyordum, sonuç çokta iyi olmuyordu. Meğer kolayı varmışta haberim yokmuş. :)

Peçete transferi yapmayı sevenlere izleyin derim. :)

Aşağıdaki linke tıklayın lütfen.Not: Peçete yapıştırdıktan sonra kuruyunca, peçete yapıştırılan tüm yüzeye bir kerede üstünden peçete tutkalı sürün ki, verniklenirken peçete zarar görmesin.

**************

9 yorum:

 1. Sağlıklı, mutlu seneler olsun inşallah. Yeni sene de de güzel paylaşımlarınızı ilgiyle izleyeceğim:) Sevgilerimle,

  YanıtlaSil
 2. Harika.Videoyu paylaştığınız için çok teşekkürler.Meğer ne kadar basitmiş peçete yapıştırmak.Ben bir dünya uğraşıyordum :)

  YanıtlaSil
 3. güzel bir video, ellerine sağlık. buarada boyamada puantiye nasıl yapılıyor benim asıl merak ettiğim o:) daha önce bununla ilgili bir yazı yazmışmıydın?

  YanıtlaSil
 4. YETENEK SİZİN : Buyur burdan yak :) Bu iş için fırçanın arkasını kullanabilirsin. :)

  Resimlerin altındada video var. :)

  http://postandosobreartes.blogspot.com/2009/06/pintando-bolinhas.html

  YanıtlaSil
 5. süpermişşş.... ya birşey söylemek istiyorum ben cumartesi gün boyalar aldım sprey boya da aldım.. Cam bir karafım vardı onu boyayayım dedimm amaa boyalar hepp aktı :((( sonraa metal bi kutu vardı onu da boyadım o da hep aktı boyalar katman katmann oldularr napıcaam nasıl boyayacağım ben onları bana bir fikir verebilirmisn :((

  YanıtlaSil
 6. Tesettür Aşktır : SPrey boya sıkarken çok yakın mesafeden sıkılmamalı, ve aynı yere uzun süre sıkılmamalı. İnce tabaka halinde tüm yüzeye sıkılıp, kuruduktan sonra ikinci, üçüncü katlar sıkılır ama yine ince tabaka halinde.

  Sıvı olduğu için yoğun bir şekilde sıkılınca akmalar ve dalgalanmalar oluyor.

  Ahşap boyamada su bazlı akrilik boyaları tercih et.

  Kolay gelsin. :)

  YanıtlaSil
 7. süper fikir miş bu hemen uygulamalı ve sonucu paylaşmalıyım..paylaşım için teşekkürler:))

  YanıtlaSil
 8. Merhaba, sanırım o site yenilendi ve ben eski videoları göremiyorum. Bütün halinde peçeye yapistirmayi kısaca bı anlatabilirmisiniz size zahmet?

  YanıtlaSil
 9. fecir (evcimenkedicik) : Yukarıda verdiğim blog adresini yeniledim. Orada videolu anlatım var. Şuan sorun var sanırım, video seyredilemiyor zaman zaman deneyin derim.

  Kısaca anlatayım. Normalde biz peçeteyi açık renk boyanmış obje üzerine yapıştırırken katlarından ayırıp desen olan katı objenin üzerine koyup, peçete tutkalını peçetenin üstünden sürüyoruz. Bu küçük desenli peçeteleri yapıştırırken sorun olmuyor ama, büyük peçeteleri yine üstten yapıştırırken peçete sünüyor, katlanmalar oluyor. Bu videoda gördüğüm, peçete nereye yapıştırılacaksa o objeye öncelikle peçete tutkalını sürüp üzerine peçeteyi yapıştırdı. :) Olay bundan ibaret. :))

  Umarım videoyu seyredebilirsin.

  YanıtlaSil