Subscribe Twitter Facebook

26 Kasım 2010 Cuma

Hüsranımın Fotoğrafı. :)(:


Cam boyası ile yapılan çalışmalar hoşuma gidiyordu. Bende heveslenerek 2 tane cam boyası aldım.

İlk denemeyi bu yoğurt kabında deneyip, acemiliğimi çıkarayım dedim İyikide bunu boyamışım sonuç ortada.  Yandı yoğurt kasesi. :))

Fırında 100 derecede 40 dakika pişirilecek diye not almıştım. Bende öyle yaptım. 
Fırının orta katına koydum ama kasenin üst kısmınıda boyamıştım, boyası bozulmasın diye bardakla yükseltme yapmıştım, (bakınız aşağıdaki resim e ) kasenin tabanı neredeyse fırının tavanına değecekti. Düşünemedim tabi böyle bir sonucu. Ben bu yanma durumunu yükseltmeye bağlıyorum.  

Bu güzel sonuçlansaydı, hamur kabartmalı dekupaj resim yapıştıracaktım. Buda ilk olacaktı. :)  Ama olmadı. Başka bahara inşallah.


(Aşağıdaki resim :)  )

Dün birde pasta tabağına peçete yapıştırdım, henüz cam boyası sürmedim ama itiraf edeyim korktum ben bu işten. :)) Ya o tabaktada böyle bişeyle karşılaşırsam?

Acaba diyorum, fırınlamak yerine 21 günlüğüne kendi kendine kurumayamı bıraksam? :) Henüz karar veremedim.

Hep yaptığım ve beğendiğim şeyleri yayınlayacak değilim ya,
buda hüsranımın fotoğrafı olsun. :)(:
Sevgiler14 yorum:

 1. : )) olur öyle şeyler canım : )
  Sevgiler Hülya

  YanıtlaSil
 2. Bu senin istediğin renk olmasa da güzel olmuş. devam et bence. Sevgiler

  YanıtlaSil
 3. Hay allah yaaa, bence de fırına çok yakın olmasından dolayı yanmıştır. Ben fırına sokacağım zaman , ağzı açık bir şeyse (senin yoğurt kabı gibi)ters çevirip tel ızgaranın üzerine koyuyorum.

  YanıtlaSil
 4. :))
  yakından bilmem ama burdan çok da kötü durmuyor.. :))

  YanıtlaSil
 5. ben 21 gün yöntemini kullanıyorum... daha garanti... bence onu yeniden boya ve fırınlamadan 21 güne terk et... unut yani... :)
  hatta unutmaya bırakmadan önce kabartmalı dekupajını da yapabilirsin...
  böyle böyle deneyim kazanıyoruz hepimiz...
  bu arada benim de böyle kararmış, iyice bozulmuş bi objem vardı... boyasam da iflah olmayacak türden... sprey kırmızı boya ile boyadım... eski halinden hiç eser kalmadı... çok da güzel oldu... bunu da öneririm...
  kolay gelsin... sevgiler.

  YanıtlaSil
 6. yaparsın yaparsın şimdiye kadar yaptıkların yapacakların teminatı gibi bir iki bilemedin üç de istediğine ulaşırsın sen .Seni takip ettiğimden edindiğim izlenim bu arkadaşım .
  sevgiler

  YanıtlaSil
 7. Hülya : Oluyor olmasınada benimde hevesim az kalsın kırılıyordu. :))

  neduk : Resim yanıltıyor olabilir. Yakından baksan bööööghh derdin. :))

  lolipu : yeniden deneyim bakalım. Bu sefer tel ızgara üzerine altına bardak koymadan direk yerleştireyim.

  DaRmAn : Uzaktan gör satın al, yakından görme desem :)) İğrenç oldu. :)

  ruşen : Yeniden boyamak aklıma gelmemişti. Şaşırdım kendime. :)) Fikir verdiğin için teşekkürler. Bakalım yeniden boyayınca bişeye benzeyecek mi? 21 gün süre çok uzun geliyor bana. :) Bir kere daha lolipu nun dediği gibi yapmayı deneyeceğim.

  Bu arada cam boyasını ilkkez uyguluyorum. Fırınlamadan önce dekupajı yapıştıracak kadar kuruyor mu? Dün boyar boyamaz fırınlamıştım o yüzden bilmiyorum.

  Eğer 2. denememdede bu yoğurt kabı kötü olursa peçete tranferi yaptığım tabağı 21 gün kendiliğinden kurumaya mahkum edeceğim. :))

  sezobigo : İşte böyle motive et beni. :) Hırslanayım, yapayım, başarayım. :) İnanırmısın sabahtan beri dilimde şu söz var. Yaptıklarım, yapacaklarımın teminatıdır. Ve yorumunda bunu okuyunca birden afalladım. Sanki iç sesimi duydun :) Teşekkür ederim arkadaşım.

  YanıtlaSil
 8. ben dekupaj yapacağım zaman bir gece kurumaya bırakıp öyle yapıyorum... sen yazınca aklıma takıldı, iyice kurumadan fırınladığın için bu sonuçla karşılaşmış olabilir misin acaba?

  YanıtlaSil
 9. Belkide senin yaptığın gibi yapmalıydım. Bilemiyorum ki. Bu sefer öyle yapamı bari.

  YanıtlaSil
 10. Bence 21 güne terketmez daha iyi gibi.Birde evde yemek yaptığımız fırın olmaması gerek diye biliyorum doğrumu?

  YanıtlaSil
 11. Bence düzeltilebilir bu. Ve iyi ki de önce önemli olmayan bir objede denedin ki, önce pasta tabağını atsaydın fırına çok üzülürdün. Ayrıca böyle aksilikleri yayınlayınca bize de tecrübe oluyor. En son halini de merak ediyorum.

  YanıtlaSil
 12. Evdeki fırındada yapılabilir diye biliyorum.

  YanıtlaSil
 13. enamel boyayla boyayıp sonra da üzerine ne işlem yapacaksan yapıp,sonra de sprey vernikle verniklersen objeni hemen kullanabilirsin.sadece
  21 günden sonra yıka.
  sevgili Ece böyle anlatmıştı bize
  bulaşık makinesi değil ama,elde yıkayabilirsin
  bu şekilde Ece 2 senedir kullanıyormuş ve hiç bir şey olmamış.

  YanıtlaSil
 14. nazar değmiştir nazar canım... İlk çalışma istediğin gibi olmadığına göre gelsin yeni yoğurt kapları diyoruz o zaman... İkinci çalışmalarını sabırsızlıkla bekliyoruz haberin olsun :)

  YanıtlaSil