Subscribe Twitter Facebook

18 Ağustos 2010 Çarşamba

Şık DüğmeGeçen Cuma Şık Düğmeye gittim.

Öğleye doğru ablam telefon etti, “Kızılayda işim var bebişide al birlikte Kızılaya gidelim” dedi. 5,5 aylık bebekle bir cesaret “tamam” dedim .

Amacım Şık Düğmeye ve İpekçi Cemal'e gitmekti .

Ablam beni Kızılay'daki üst geçitte bıraktı kendisi işlerini halletmek üzere yoluna devam etti. Bebişle ilk kez Kızılaya gitmiştim ve itiraf edeyim biraz endişeliydim . Ya ağlarsa, ya durmazsa, ya susmazsa, ya acıkırsa vs. vs. Ama beni üzmedi bebeğim. :)

İlk durağım Menekşe Sokaktaki Şık Düğme oldu . Daha kapıdan girer girmez sanki büyülü bir dünyaya girmiş gibi hissettim kendimi. Ne ararsan var. İpten düğmeye, kurdeleden keçeye, ahşaptan galvanize, boyalardan mini aksesuarlara... Yok yok yani . :)

Hazırlıksız, plansız gittim, listem yoktu elimde. Hangi objeye ne uygularım ve neler lazım olur hiç bir planım olmadığı için ne alacağım bilemedim. :))

Aklımda ilk olarak peçete ve Enamel cam boyası vardı. Cam boyasının özellikle kırmızısını almak istiyordum :)

Peçetelerde beğendiğim fazla çeşit çıkmadı maalesef . 4 tane anca seçebildim .
Kırmızı ve lila renk olmak üzere 2 adet Enamel cam boyası aldım .
Hiç aklımda yokken birde silikon tabancası aldım . :) Bakalım ne zaman ve nerede kullanacağım? Şimdilik hiç bir fikrim yok. :))
Birde minik mıknatıslardan aldım 10 tane .

Şimdi fiyatları gözden geçirelim.
4 peçete. Tanesi 50 kuruştan : 2 lira .
2 adet Enamel cam boyası. Tanesi 5 liradan : 10 lira .
Silikon tabancası : 9 lira .
6 adet Silikon : 2 lira .
10 adet minik mıknatıs : 2 lira .

Toplam 25 lira harcamışım.

Kasada ödeme yaparken minik makaslardan gördüm cok şirindi . Üzerinde bebek figürleri vardı. Aklımda İpekçi Cemal'e de uğramak vardı, oradada birşeyler alırım düşüncesi ile o 5 liralık makasın fiyatı gözümde cok göründü ve almadım. :)

Kasadaki beye, “buraya girince insan çıkmak istemiyor” dedim .
Bayanlar diyorlarmış ki; “Şık Düğme, büyüklerin oyuncakçı dükkanı gibi. İçeri girince çıkılamıyor”

Ne güzel bir benzetme yapmışlar . :)

İnternet siteside açacaklarmış. İnşallah en yakın zamanda açılır.

Şık Düğmeye gitmek isteyenler için adreside vereyim .
İzmir 1. Cadde Menekşe 1 Sokak No:3 Kızılay / ANKARA

Oradan çıkıp paralelindeki Sümer sokaktı sanırım , İpekçi Cemal'e doğru yol aldım. Gittim ama dükkan bomboş. : ( Taşınmış oradan . Üzüldüm açıkcası .Bebek arabası ile Zafer Çarşısına girmem zor oldugu için orayada gidemedim . :(

Zaten ablamında işi bitmişti ve bizi aldı eve getirdi. Araba büyük rahatlık...

Bu arada 13 yıllık ehliyetimin cüzdanımda durmaktan başka bir işe yaradığı yok. Direksiyon derslerine ağırlık vermediğim ve trafikte araba kullanamadığım için bir kez daha kızdım kendime…

Bebek biraz büyüsün , direksiyon dersleri alacam hırslandım…

İşte Sevgili Blog, durum böyleyken böyle... :)

Baydıysam affola . : ) ( :

Gün akşama yaklaşmakta.
Herkese güzel bir akşam diliyorum.

Sevgiler

4 yorum:

 1. Canım ya Ankara da olmana sevindim, arada blog buluşmaları yapıyorum, katılırsan sevinirim bu arada :D

  Şık düğmeyi ben de bayılarak geziyorum, oraya gidince liste miste unutuluyo, herşeyi alasım geliyo. Bir tek orası değil, Erdoğan düğme, Yiğit düğme, Karademirler bayılıyorum oralara. Aynı kafadan olan birini daha duydum ya artık rahatım :D Sevgiler...

  YanıtlaSil
 2. Bende çok oldu gitmeyeli oraya. Gitmekte istemiyorum çünkü malzeme eksiğim yok ama gidersem birşey almadanda çıkılmıyor 3 tü 5 ti derkenbir bakıyorsun of of
  Silikon tabancasını çok iyi etmişsin, hobin olmasa bile her eve lazım birşey.

  YanıtlaSil
 3. Sibel'in hobi dünyası : Blog buluşmaları için kısmet deyim :) Malum bebiş var. Ben şık düğme tarzı yerleri çok severim ama pek marifetli değilim açıkcası. :)

  Minihobi : Haklısın. İnsan içine girince bakıp çıkamıyor. İllaki ilgisini çeken bişeyler çıkıyor ortaya. E imkanlar doğrultusundada almadan çıkılmıyor ki :)

  YanıtlaSil
 4. Sevgili Hobivakti kusura bakma sorun gözümden kaçmış normalde hemen her yoruma cevap veririm.Saksıların rengi kısa sürede solmuyor ama yıllar içinde vernik iyi yapılmamışsa solma yapıyor.Mutlaka ve mutlaka yat verniği ile bir kaç kat verniklemelisin.Birde ben boyadığım saksıları hep içeride kullandım.Sipariş yaptıklarım dışarda kullandı ama onlardanda şimdiye kadar herhangi bir şikayet almadım.Bir sorun olsa söylerlerdi çünkü hepsi arkadaşım ve sıkça görüşüyoruz.
  Bu arada gözen kaçırmışsın sanırım elimdeki peçeteleri isteyenlere veriyorum.Bir göz at istersen.
  http://nestug.blogspot.com/2010/08/peceteler.html
  sevgiler

  YanıtlaSil